HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Lokman Hekim Sağlık Vakfı 1986 yılı Mart ayında; uzman ve idealist genç hekimler; Dr. Ayhan Tokgöz, Dr. Aydın Arıcı, Dr. Gülbin Gökçay, Dr. İrfan Gökçay tarafından, ülkemizde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan kişilere, maddi kaygı duymaksızın hizmet sunmak amacıyla kurulmuştur.

Medeni Kanun’un 903. maddesine göre hizmet vermeye başlayan Vakfımızın hiçbir ideolojik görüş veya sermaye grubu ile herhangi bir bağlılığı ve / veya bağımlılığı yoktur. Sağlık, iş güvenliği ve eğitim hizmetleri sunumu ve bağışçıların katkısı ile sosyal fayda sağlayan Vakfımız kar amacı gütmemektedir.

Vakfın amacına yönelik faaliyetlerini sürdürebilmesi için 2013 yılında kurulan Lokman Hekim Ortak Sağlık Güvenlik Birimi halen hizmetlerini sürdürmekte ve brüt gelirlerinin %7 sini düzenli olarak Lokman Hekim Sağlık Vakfı'na bağışlamaktadır.

Lokman Hekim OSGB, çok sayıda kurumsal firmaya alanında tecrübeli İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi ve İSG Uzmanları ile hizmet vermektedir. Amacımız, iş sağlığı ve güvenliği alanında hem çalışan hem de işverene çözüm odaklı yaklaşımlarla, zaman ve maliyet faktörlerini de gözeterek kalıcı fayda üretmektir.